Zegary ścienne dla dziecka

Pokój dziecka powinien być dla niego bardzo przyjaznym miejscem. Dlatego warto je tak urządzić, aby cieszyło się przebywaniem w swoim pokoju. Jak się okazuje pokój dziecka może być również doskonałym bodźcem do nauki. W nim dziecko może najlepiej się rozwijać, ale pod warunkiem, że stworzy się mu odpowiednie warunki. Zegary ścienne, tablica, klocki, a nawet piłka i stolik mogą stać się przedmiotami, które pomogą dziecku się rozwinąć.

zegary ścienne

fot.http://www.etsy.com/listing/66159876/baby-zoo-jungle-animals-personalized

Zegar ścienny do nauki

Kiedy nasze dziecko rozróżnia już cyfry, warto aby zapoznało się również z godzinami. Rodzice niestety bardzo często zakupują zegarki elektroniczne, które tak naprawdę wyrządzają dziecku wyłącznie krzywdę. Głównie dlatego, że przez nie dziecko nie umie korzystać z zegarka ze wskazówkami. Znane są takie przypadki, kiedy 17-letnia dziewczyna uczyła się godzin na zegarze ściennym ze wskazówkami, ponieważ do tej pory nie miała z takim styczności. Zegary ścienne to również doskonały sposób na nauczenie dziecka takich pojęć jak: kwadrans, w pół do i inne. Aby łatwiej dziecku było się uczyć i uprzyjemnić mu zabawę oraz sam pokój warto zakupić taki zegar ścienny, który będzie się mu najbardziej podobać. Na przykład może przedstawiać ulubioną postać z bajki czy kreskówki.

Zabawa

Oczywiście zabawa – nauka z zegarem ściennym może się odbywać w pokoju. W końcu to azyl dla samego dziecka. Jeśli jednak czuje się lepiej w innym pomieszczeniu to warto pójść na ustępstwa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że tego typu zabawa powinna być niewymuszona. Dziecko powinno mieć na nią chęć. Także nie ma tu mowy o przymuszaniu dziecka do tego typu nauki – zabawy.
 

Dodaj komentarz