Wymiana okna PCV na okno drewniane

W każdy mieszkaniu może dojść do pojawienia się pleśni, wilgoci lub grzyba. Wszystko dlatego, że mieszkanie nie posiada odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Polacy starają się zamykać szczelnie, aby nie wpuścić do mieszkania nawet najmniejszego chłodu czy zimnego powietrza. Problem polega jednak na tym, że przez takie zachowanie można sobie tylko zaszkodzić. Jak się okazuje, szczelne okna PCV nie są jednak najlepszym rozwiązaniem.

okna pcv

fot.http://www.alibaba.com/product-gs/211239206/PVC_casement_window/showimage.html

Wcześniej były drewniane

Jeszcze kilkanaście lat temu większość Polaków miała okna drewniane. Wraz z zakończeniem się PRL-u zaczęto sprowadzać do Polski okna PCV, które stały się symbolem wolności oraz nowoczesności. Głównie dlatego, że za czasów PRL-u nie było mowy o tym, aby posiadać w swoim mieszkaniu okna PCV. Okazuje się jednak, że okna drewniane są często znacznie lepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim utrzymuje się w pomieszczeniach odpowiednia cyrkulacja powietrza. W ten sposób można zapewnić swojemu mieszkaniu oraz samym domownikom zdrowe warunki. W dzisiejszych czasach okna drewniane są znacznie lepiej wykonywane, dlatego podczas planowanych wymian, nie warto decydować się na okna PCV.

Wietrzenie

Oczywiście trudno się decydować na kolejną wymianę, jeśli już się wymieniło swoje stare okna na okna PCV. W takiej sytuacji wato pamiętać, że mieszkanie należy regularnie wietrzyć, aby nie dopuścić do pojawienia się wilgoci czy pleśni w mieszkaniu, która może wpływać na pogorszenie się zdrowia wśród domowników.

Dodaj komentarz