Wnętrza w stylu skandynawskim

Coraz więcej osób zainteresowanych jest stylem skandynawskim i chętnie wprowadza go do swoich domów. Charakteryzuje się on niezwykłą prostotą w ilości, formie czy wyborze kolorów. W takich wnętrzach przoduje oczywiście biel, jednak coraz częściej łączona jest też z innymi kolorami. Wnętrza skandynawskie są niezwykle eleganckie i jednocześnie praktyczne. Co więcej, nadają się do każdej przestrzeni.

Jak urządzić sobie wnętrza w takim stylu?

źródło: everydaydesignforlife.blogspot.com

źródło: everydaydesignforlife.blogspot.com

Szczególnie ważny jest wybór podłogi. Skandynawski styl nawiązuje do naturalnych materiałów, dlatego na podłodze musi pojawić się drewno. Oczywiście powinno być jasne, dzięki czemu wnętrza będą wydawać się większe, a jednocześnie będą przytulne i ciepłe. Stawiamy zatem na klasyczne deski podłogowe.

Meble do takiego wnętrza muszą być proste, ale też wygodne i praktyczne. Warto wybierać choćby rozkładane sofy. Meble, choćby kuchenne, współgrają z drewnianymi dodatkami ? blatem czy stołem. Ostrożnie należy też dobierać oświetlenie. Ponieważ wnętrza są jasne, lepiej stawiać na oświetlenie punktowe ? lampki biurowe, podłogowe czy lampy wiszące bezpośrednio nad stołem.

źródło: everydaydesignforlife.blogspot.com

źródło: everydaydesignforlife.blogspot.com

Oczywiście takie wnętrza mają być proste, a dzięki temu i przestronne. Chcemy jednak nadawać im indywidualnego wyrazu, a osiągniemy to wybierając odpowiednie dodatki. Można stawiać na proste wzory oraz bardziej wyraziste zdobienia, ale przede wszystkim chcemy wprowadzić do wnętrz kolory. W takich aranżacjach sprawdzają się też ozdoby ścienne ? barwne zdjęcia czy obrazy.

Dodaj komentarz