Własna sauna ? w domu lub przy domu

Tradycja sauny jest bardzo długa, a na rynku w ostatnich latach pojawiło się mnóstwo firm, które chętnie taką saunę zbudują. Tradycyjna sauna jest pokryta specjalnymi deskami drewnianymi, znajdują się w niej siedziska oraz piecyk. Elektryczne sauny, choć nie ustępują tym tradycyjnym, to jednak klimat tych drugich jest tak specyficzny, że nie da się go oszukać postępem technologicznym.

Sauna nie tylko dla domów skandynawskich

Najbardziej znane ostatnio są sauny fińskie, ale nie oznacza to, że to właśnie wyposażenie wnętrz charakterystyczne dla Skandynawów jest jedynym miernikiem posiadania takiej sauny. Dobrze ona będzie się prezentowała w każdym domu. Od mieszkańców zależy, czy zechcą mieć saunę w odosobnionym pomieszczeniu w domu czy też w osobnym budynku na podwórku, w ogrodzie. Materiały użyte do jej budowy muszą spełniać normy techniczne, szczególnie wytrzymałościowe, dlatego deski są odpowiednio grube. Ważna jest także wentylacja oraz używanie materiałów odpornych na wilgoć, szczególnie jeśli chodzi o podłogę. Jeszcze jedną ważną częścią sauny jest odpowiednie oświetlenie, które nie może być zbyt jasne, wszakże w saunie ma odbywać się relaks. Nie można tutaj mówić o takich przedmiotach jak ozdoby ani też wystrój wnętrz sauny nie jest niczym ciekawym ? ma ona być surowa i funkcjonalna, tradycyjna.

Sauna na pomoc

Zbawienne działanie sauny jest potwierdzone naukowo, ale sama sauna nie jest przeznaczona dla wszystkich, o przeciwwskazaniach można przeczytać na wielu internetowych stronach. Sauna to także dodatkowa możliwość spędzania czasu z przyjaciółmi połączona z metodami relaksacyjno-zdrowotnymi.

Dodaj komentarz