Walcz ze złodziejami!

Warszawa jest miastem, gdzie co roku odnotowuje się bardzo wiele włamań do domów. Statystycznie ujmując, jest tam najwięcej włamań, i pomimo ogromnej pracy policji oraz wzmożonych patroli na ulicach miasta, co roku liczba ta nieustannie rośnie.

Jak temu przeciwdziałać?

Nie można liczyć tylko na policję, bowiem chcąc czy nie – może ona reagować już po fakcie włamania. Może szukać złodzieja oraz tropić nasze ukradzione mienie, jednak tak naprawdę nie jest w stanie zapobiec włamaniom całkowicie. Aby nie ułatwić pracy złodziejom musimy pamiętać o kilku zasadach.

Bezpieczeństwo

Przede wszystkim, mieszkając w domu, lub też na niskim piętrze w bloku, nie możemy zostawiać otwartych lub uchylonych okien gdy wychodzimy. Choć czasem może wydawać się to niekomfortowe, szczególnie wtedy, gdy jest lato, jest to konieczne, jeżeli nie chcemy kusić złodziei. Kolejną kwestią są drzwi. Warto postarać się o zamontowanie jak najlepszych drzwi wejściowych, może nawet antywłamaniowych. Wówczas będziemy mieć pewność, iż nawet doświadczony włamywacz ich nie sforsuje i nie skradnie naszego mienia.

Trzymaj blisko sąsiadów

Ostatnia zasada jest być może najprostsza, jednak bardzo skuteczna. Chodzi w niej o utrzymywanie kontaktu z sąsiadami. Gdy będziemy z nimi w dobrym kontaktach, z całą pewnością będą oni obserwować czy nikt postronny nie kręci się wokół naszego mieszkania. Przed dłuższym wyjazdem, warto poinformować zaufaną sąsiadkę bądź sąsiada o naszej nieobecności, prosząc jednocześnie aby od czasu do czasu usuwała spod drzwi ulotki reklamowe oraz pocztę – będzie to znakiem, iż ktoś przebywa w mieszkaniu, co dodatkowo odstraszy włamywacza.

Dodaj komentarz