Urządzanie kawalerki

Kiedy zabieramy się za urządzanie kawalerki, mamy przed sobą nie lada wyzwanie. Często mieszkanie to składa się z bardzo małych pomieszczeń ? korytarza, pokoju, kuchni i łazienki. Warto zatem zastanowić się, jakie rozwiązania zastosować, by wnętrze było praktyczne, ale również ciekawe.

Jak zagospodarować przestrzeń?

źródło: www.home-u.pl

Praktycznym rozwiązaniem jest łączenie pomieszczeń w jedną całość i unikanie niepotrzebnych ścianek działowych. Idealnym rozwiązaniem jest zatem połączenie salonu z aneksem kuchennym. Oprócz tego, że wygodniej będzie się po takim mieszkaniu poruszać, wyda się ono też większe. Trzeba jednak wydzielać konkretne strefy. Jeżeli odpowiednio rozmieścimy sprzęty domowe i meble, wydzielimy zarówno część jadalną, sypialnię oraz kącik do pracy. Warto przy tym unikać drzwi, a stawiać na zasłony lub parawany.

źródło: www.home-u.pl

Takie wnętrza powinny być jasne, co optycznie je powiększy. Dlatego najlepiej sprawdzą się w nim białe ściany oraz jasne podłogi wykonane z jednego materiału. Oczywiście wprowadzamy do wnętrza kolory ? jednak niech pojawiają się w dodatkach.

Meble do kawalerki

źródło: www.home-u.pl

Na pewno potrzebne są nam meble praktyczne, ale jednocześnie niezbyt masywne, gdyż takie przytłoczą wnętrza. Zdecydujmy się na rogową kanapę, która będzie jednocześnie łóżkiem do spania. Zamiast foteli wybierzmy siedziska czy pufy z dodatkowymi schowkami.

źródło: www.home-u.pl

Zamiast kilku regałów, zdecydujmy się na dużą szafę wnękową, która pomieścić więcej rzeczy. Lustro na drzwiach optycznie powiększy wnętrze. Taka kawalerka będzie funkcjonalna i wygodna.

Dodaj komentarz