Uczucia w dekoracjach wnętrz

Wystroje wnętrz można bardzo ogólnie podzielić na te przytulne i chłodne, twarde. O gustach się nie dyskutuje, ile osób tyle zdań na ich temat. Trzeba jednak przyznać, że style proste, chłodne i twarde często kojarzą się z bezdusznością. Przytulne pomieszczenia, niezależnie od stylu, wzbudzają pozytywne uczucia.

Wnętrza również mogą mieć duszę

Same pomieszczenia wypełnione tylko przez meble stylowe nie zbudują odpowiedniego nastroju, aby można było nazwać je tymi z duszą. W tych wnętrzach muszą znaleźć się wyjątkowe elementy, które jakby żyły w tym małym świecie jakim jest nasz salon lub sypialnia. Zapełniamy je także swoimi osobami, ubraniami, nawet dokumentami, kluczami czy teczką zostawioną po pracy. Są to jednak czasowe elementy składające się na pomieszczenie. Na stałe najlepiej zapełniać je innymi postaciami, takimi jak figurki mitycznych postaci. Figurka elfa lub smukłej kobiety, nawet jedna, może dodać lekkości wnętrzu.

Kawałek siebie we wnętrzu

Aranżując swoje wnętrza zostawiamy w nich kawałek siebie, odciskamy na nich piętno. Dekorator wnętrz zostawia co najwyżej swój styl, wnętrze naszego domu jest tylko jednym z jego wielu projektów. Aranżując na własną rękę pozostawiamy kawałek swojej duszy w każdym przedmiocie i dlatego także całe wnętrze zyskuje duszę.

Jednymi z najpiękniejszych dekoracji z uczuciami są figurki Veronese, przedstawiają zakochane pary, matki z dziećmi, walczących mitycznych bohaterów i wiele innych.

Dodaj komentarz