Taras przedłużeniem salonu

Taras jest idealnym rozwiązaniem w czasie letnich upałów ? można na nim wypoczywać, spędzać czas ze znajomymi i wspólnie jeść posiłki. Jeżeli jeszcze taki taras jest połączony z salonem, to jest to prawdziwy skarb. Trzeba tą okoliczność jak najlepiej wykorzystać. Taras, który niejako przedłuża nasz salon, musi być odpowiednio urządzony. Jak?

źródło: www.wheretostay.com

źródło: www.wheretostay.com

Taras w domu koniecznie musi być dostosowany do tego, co znajduje się w salonie. Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu ? jest wizytówką naszego domu. Dlatego bardzo dużo wagi przykładamy do jego urządzenia. I tak samo powinno być z tarasem. Na pewno musi on odpowiadać stylistyce salonu. Jeżeli salon jest urządzony nowocześnie ? to taras również, jeżeli klasycznie ? to samo dotyczy tarasu. Cała przestrzeń ? salonu i tarasu, ma tworzyć spójną całość.

źródło: www.expertimmo.co.uk

źródło: www.expertimmo.co.uk

Weźmy choćby pod uwagę kwestię doboru podłogi. Jeżeli nie może być ona taka sama, niech będzie chociaż podobna ? choćby kolorystycznie. Taki efekt uzyskamy, jeżeli użyjemy drewna, które nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na taras. Poza tym jeżeli w salonie położone są panele, to na taras możemy wybrać płytki, które będą do nich podobne. Oczywiście podłoga przedzielona musi być odpowiednim progiem, który zatrzyma wodę czy śnieg przed domem.

źródło: www.super4web.com

źródło: www.super4web.com

Bardzo ważny jest też wybór drzwi, które będą prowadziły z salonu na taras. Najlepszym wyjściem będą te składające się z dwóch skrzydeł, które będzie można całkowicie otworzyć. Można też wybrać drzwi przesuwane. Chcemy, by nie zabierały zbyt dużej przestrzeni i umożliwiały połączenie się tych powierzchni.

Dodaj komentarz