Szklane drzwi i witryny ? czemu nie?

Niezwykle ciekawym i jednocześnie praktycznym elementem aranżacji wnętrz mogą być szklane drzwi. Nadają one wnętrzom elegancji, jak również wprowadzają do wnętrza powiew nowoczesności. W zastosowaniu szkła można jednak pójść o krok dalej. Co to może znaczyć?

źródło: apetycznewnetrze.blogspot.com

źródło: apetycznewnetrze.blogspot.com

Interesującym rozwiązaniem jest stworzenie szklanej ściany, która może oddzielać od siebie pomieszczenia ? choćby sypialnię od salonu. Wydziela osobne pomieszczenia, które tworzą jednak wspólną płaszczyznę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować rolety lub zasłony, które wykorzystamy, gdy będziemy chcieli schować sypialnię. Taka ściana jest nie tylko oryginalnym dodatkiem we wnętrzu. Jest również bardzo praktyczna. Dzięki niej wnętrze wydaje się większe. Dlatego jest to idealne rozwiązanie do małych mieszkań, a szczególnie kawalerek. Ściana pozwala podzielić wnętrze na części bez zabierania przestrzeni. Poza tym szklana ściana sprawia, że wnętrze jest jaśniejsze ? to też je optycznie powiększa.

źródło: apetycznewnetrze.blogspot.com

źródło: apetycznewnetrze.blogspot.com

Szklana witryna świetnie sprawdza się natomiast jako garderoba czy podręczna szafa. Można ją ulokować w sypialni lub też w korytarzu. Można w niej trzymać część ubrań lub jakieś inne potrzebne rzeczy. Jednocześnie będzie ozdobą wnętrza, która też optycznie je powiększa. Taka witryna powinna być jak najprostsza. Najlepiej gdy wszystkie ściany będą szklane, a rama drewniana ? kolorystycznie powinna pasować do reszty wykończenia. Taka witryna to z pewnością wybór dla miłośników innowacyjnych rozwiązań.

Dodaj komentarz