Shabby chic czyli jak zwolnić w zabieganym świecie

Rozwój cywilizacyjny, pogoń za nowinkami technicznymi i szybsze tempo życia sprawiły, że wiele osób zapomina o historii. Kupujemy coraz nowsze i lepsze rzeczy, a stare trafiają w najlepszym wypadku do piwnicy lub na strych. Jeśli chodzi o elektronikę, to chęć kupna coraz nowszych gadżetów jest w pewien sposób uzasadniona, zyskują one nowe funkcje i często ułatwiają nam życie.

Ale czy meble też muszą być nowe i nieskazitelne? Zdecydowanie nie! Nowoczesna szafka nie ma żadnych nowych funkcji która czyni ją atrakcyjniejszą od tych starych. W tej pogoni za nowością niektórzy zauważają piękno w starych, cierpliwie czekających na zainteresowanie meblach. Styl Shabby Chic kultywuje piękno starych mebli, nadaje pomieszczeniom charakteru. Jeśli wchodzimy do nowoczesnego wnętrza, to nie wiemy czasami czy to biuro czy jednak dom. Pomieszczenia, które są w stylu Shabby Chic są przytulniejsze i od razu pokazują nam swoją funkcję. Zwalniamy nasze tempo i możemy spokojnie odpocząć, zapomnieć o terminach i zaległych sprawach.

Nowe meble w tym stylu są postarzane, w przypadku metalu patynowane, a drewna nierówno malowane lub przecierane. Sprawia to, że komoda czy witryna wyglądają jakby korzystało z nich wiele osób i były w naszym posiadaniu od wielu lat. Styl ten zakłada, że im starsze elementy dekoracyjne, tym piękniejsze i coś w tym jest. Dlatego aranżacja przynajmniej jednego pomieszczenia w tym stylu będzie dobrym pomysłem, na spowolnienie w tym zabieganym świecie.

Dodaj komentarz