Sekretarzyk miejsce do pracy czy ozdoba

Posiadacze ogromnych gabinetów mogą sobie pozwolić na duże, stylowe biuka, które będą praktyczne i i staną się główną ozdobą pomieszczenia. Co jeśli musimy zmieścić nasze miejsce pracy na znacznie mniejszej przestrzeni?

Oczywiście małe biurko spełni tę rolę w zupełności i pozwoli nam pracować na małej powierzchni bez większych problemów. Problemem jednak może okazać się estetyka i funkcjonalność tego kącika. Takie małe biurka będą często miały tylko jedną szufladę w której nic nie zmieścimy, nie pochowamy także papierów lerzących na blacie, a sam mebel nie będzie przyciągał wzroku dzieki swemu wykonaniu.

Mozna spotkać się z opiniami, że sekretarzyk nadaje się tylko do ozdoby pomieszczenia. Są to poglądy zdecydowanie nietrafione. Już w osiemnastowiecznej Francji znane były zalety sekretarzyków. Były one na tyle popularne, że występowały w większości sylów, od kolonialnego po Shabby Chic. Trudno jednak znaleźć obecnie orginalne meble z tych odległych lat, ponieważ posiadacze ich, nie chcą się z nimi rozstawać, a nawet jeśli, to ich ceny przekraczają zdolności finansowe przeciętnego człowieka. Warto jednak przejrzeć oferty sklepów internetowych które proponują stylowe repliki mebli.

Sekretarzyk jest więc i ozdobą, i miejscem pracy. Nie trzeba w tym wypadku szukać kompromisów.

Dodaj komentarz