Salonowe feng shui

Feng shui to stara technika, której zadaniem jest osiągnięcie równowagi z naturą, ostatnio bardzo modna jako sposób na aranżację wnętrz. Nietrudno się domyślić, że pochodzi z Chin, ale nie każdy wie, że technika ta jest stara jak większość chińskich filozofii. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad, by dowiedzieć się, jak dobrać wyposażenie wnętrz i odpowiednio je ustawić, aby żyć w zgodzie z  naturą.

Zasady salonowego feng shui

Jest kilka prostych zasad, na które warto zwrócić uwagę przy aranżacji salonu. Po pierwsze powinien znajdować się on w miejscu jak najbardziej centralnym w domu, w zupełnym odosobnieniu od miejsc sypialnianych czy samej łazienki, zaś okna koniecznie południowe. Ściany według feng shui powinny być w kolorach ciepłych, żywych i pełnych, szczególnie sprawdzają się czerwienie i pomarańcze, które zestawić można z równie pozytywnymi błękitami i zieleniami. Kolejna naczelna zasada to pozytywne światło, czyli kilka punktów oświetleniowych, przy czym każdy z tych punktów posiada inną funkcję, dlatego też prócz głównego, centralnego oświetlenia sufitowego  pojawiają się lampy wolnostojące i lampy ścienne. W kawalerkach, gdzie na przykład nie ma dodatkowego miejsca na biurka, dobre okażą się być parawany z naturalnych tkanin.

A meble?

Meble powinny być w stonowanych kolorach, niezależnie w jakim stylu zostały zaprojektowane. Druga naczelna zasada dotyczy ostrych krawędzi, których należy unikać, zaś podłogę w miejscu wypoczynkowym salonu powinien pokrywać dość gruby i miękki dywan. Zasady niby proste, ale tak często tworzy się coś zupełnie odwrotnego.

Dodaj komentarz