Salon w stylu włoskim

Czasy, kiedy komplety kupowane do salonów były modne już dawno minęły, ale to zaś ma niesamowicie dobrą stronę dla wszystkich tych, którzy cenią oryginalność. Kiedyś bowiem istniało na rynku kilka kompletów, zagraniczne były praktycznie nieosiągalne, a idąc do domu znajomych napotykano się na takie samo wyposażenie wnętrz jak własne, na które wydało się ciężko zarobione pieniądze. Tym razem prezentacja dotyczy salonu stylizowanego na włoski.

Włosko i oryginalnie

Wystrój wnętrz włoskich cechuje głównie wyrafinowanie i dystyngowanie, a gdy to połączone jest ze stuprocentową wygodą, wówczas sukces aranżacji murowany. Goście nie obejdą się bez piania z zachwytu nad oryginalnością wnętrza. Naczelną zasadą jest niekupowanie zestawu skompletowanego, lecz łączenie różnych wzorów, mebli odmiennych producentów. Tak uniknie się przede wszystkim powielania wystroju w różnych domach. Jakoś materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych musi być najwyższa, wszakże włoski salon to miejsce wybitnie reprezentacyjne. Drewno najlepiej egzotyczne, a jeśli jest trudne do zdobycia (lub zbyt drogie) wykorzystuje się uniwersalne, ale wysokiej jakości materiały ? tak w meblach, jak i podłodze.

Dominujące kolory

Dominacja kolorów przypada na kolor czerwonego wina, fiolety zestawiane z bardziej surowymi kolorami takimi jak biel czy szarości. Artykuły dekoracyjne stanowią zaś wyjątkowe wazony, firany i wykończenia lamp.

Dodaj komentarz