Pranie tapicerki i dywanów naturalnymi sposobami

Chemia, którą kupujemy do czyszczenia domu często ma intensywny, drażniący zapach. Nie jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, a na dodatek – jest droga! Istnieją jednak proste i naturalne, domowe sposoby, które pozwolą wyczyścić dom bez chemii.

Działaj szybko!

Środki chemiczne można zastąpić tymi, które nie będą zawierały sztucznych barwników, dodatkowych substancji zapachowych czy toksyczne związki. Jeżeli posiadamy dzieci czy zwierzęta, które często bawią się na dywanie – lepiej sprawdzić jak można bezpiecznie dla zdrowia usunąć brud i plamy? Pranie tapicerki czy dywanów wcale nie musi być trudne, należy jednak pamiętać o podstawowej zasadzi – im świeższa plama, tym szybciej zejdzie!

pranie tapicerki łódź

Proste sposoby na czyszczenie

Pranie tapicerki również można zrobić bez środków chemicznych. Miasta takie jak Łódź oferują wiele sklepów, które prowadzą sprzedaż drogich środków chemicznych. Jeżeli plama jest świeża, warto sięgnąć po wodę sodową, która skutecznie usuwa zabrudzenia. Posypując plamę mąką kukurydzianą możemy również pozbyć się niechcianego brudu. Mąkę zaś możemy po parudziesięciu minutach odkurzyć. Odplamiacz do tapicerek nie musi być drogi i śmierdzący – wystarczy zmieszać wodę ze szklanką mydła w płynie. Taką miksturę należy rozpylić, a następnie spłukać octem. Dywany czy tapicerki często pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Aby je neutralizować można obsypać wybrane miejsce sodą oczyszczoną. Jeżeli zależy nam na dezynfekcji, która również obejmuje pranie tapicerki – zmieszajmy wodę z esencją z nasion grejpfruta.

Dodaj komentarz