Praca w dużej spółce budowlanej

kontenery mieszkalneNa świecie nie brakuje dużych firm budowlanych działających głównie dzięki przetargom rządowym na wielomilionowe inwestycje. Firmy te zajmują się budową infrastruktury drogowej, elektrycznej, telekomunikacyjnej, turystycznej czy sportowej. Praca w takich firmach często przynosi duże dochody, wiąże się jednak z dużymi nieudogodnieniami.

Praca na kontraktach

Pracownicy dużych firm budowlanych w zdecydowanej większości pracują na kontraktach. Przenoszą się z firmą tam, gdzie akurat jest plac budowy, a po zakończeniu wracają do rodzinnej miejscowości lub przenoszą się na kolejny plac budowy. Trzeba jednak przyznać, że firmy budowlane dbają szczególnie o wyspecjalizowanych pracowników. Nie mieszkają oni w kontenerach, a wynajmuje się dla nich nieruchomości w pełni opłacane przez spółki.

Ciągle na walizkach

Praca budowlańca nie należy do zajęć stałych. Kiedy kończy się budowa większość pracowników traci pracę i musi szukać nowego zajęcia. Także pomieszkiwanie w różnych rejonach kraju nie jest wygodne, zdarza się nawet, że na niewielkich inwestycjach pracownicy śpią i mieszkają w niewielkich kontenerach, ponieważ nie opłaca się wynajmować nieruchomości.

Dodaj komentarz