Praca na weekendy dla studentów

Studenci którzy dostają się na uczelnie szczególnie na studia dzienne mają bardzo dużo problemów ze znalezieniem pracy. Właściwie jedyną możliwością dla nich jest znalezienie pracy na weekend w barze lub restauracji. Niestety więcej jest studentów niż możliwości takiej pracy. Bardzo często można jednak znaleźć podobną pracę w różnych magazynach które poszukują ludzi do sprzątania w weekendy. Dlaczego jest to tak ważne? Można sobie pomyśleć nad tym że przecież studenci na pewno utrzymywani są przez rodziców. Zapominamy jednak o jednej podstawowej sprawie, że studenci to nie są już dzieci, ale ludzie dorośli którzy niejednokrotnie przeprowadzają się do innych oddalonych od swojej miejscowości miast, aby się uczyć. Mieszkają oni w akademikach za które trzeba zapłacić.

fot.http://images.forbes.com

Praca w weekend pozwala żyć w miarę normalnie

Niektórzy ze studentów twierdzą, że weekendowa praca i pieniądze które zarobią w weekend pozwolą żyć im w miarę normalnie. Na pytanie dlaczego odpowiadają, że dzięki temu nie muszą się żywić w stereotypowy sposób ale stać ich na normalne wyżywienie. W przypadku młodych uczących się osób jest to już na prawde dużo. Czasem więksi szczęśliwcy potrafią zarobić wystarczająco dużo pieniędzy aby wynająć sobie małą kawalerkę.

Weekendowa praca i wspólne mieszkanie

Bardzo często studenci którzy pracują weekendowo a którzy nie chcą lub nie mogą mieszkać w akademiku zbierają się w kilku osobowe grupy i wspólnie wynajmują mieszkania aby obniżyć koszt wynajęcia lokalu. Jeżeli pracodawco czytasz to i masz możliwość dać studentowi prace choćby na weekend pamiętaj, że możesz ułatwić mu życie i zastanów się co byś zrobił gdyby to było Twoje dziecko które może niedługo również wyjedzie z rodzinnego miasta na studia.

Dodaj komentarz