Pościel satynowa – najlepsza do domu

W ofercie sklepów do wyboru jest wiele rodzajów pościeli. Jedne są bawełniane inne z kory. Które są najlepsze dla naszego snu? Oczywiście jedne mają takie zalety i wady, a pozostałe inne. Postaram się Państwu w jakiś sposób przedstawić jak wybrać pościel dla siebie.

Ogromną rewelacją jest w ostatnim czasie pościel satynowa, dlaczego? W ostatnich dniach mieliśmy w Polsce ogromne upały. Czy nie jest przyjemnie pospać w pościeli, która się szybko nie nagrzewa, a wręcz przeciwnie chłodzi człowieka? To ogromna zaleta na gorące letnie dni. Zimą się raczej nie nadaje do spania. Jedynym chyba jej minusem jest to, że łatwo się zsuwa z łóżka, szczególnie gdy ktoś bardzo często przewraca z boku na bok podczas snu.

Skoro już jesteśmy przy zimie (ach od razu zrobiło mi się zimno) to zaproponuję pościel z bawełny. Jest to pościel bardzo przewiewna, co sprawia, że nie będziemy się pocić (jest to bardzo niezdrowe podczas snu). Z drugiej zaś strony jest bardzo przyjemna w dotyku i szybko się nagrzewa. Na pewno w niej nie zmarzniemy.

Dobrą alternatywą jest pościel z kory, ale tutaj uwaga. Nie jest ona zbyt przyjemna w dotyku i niestety jest mało przewiewna. Posiada jednak ogromną zaletę, bo wpływa bardzo pozytywnie na nasz układ krążenia i poprawia jakość snu (tą część zdrowotną). Mam na myśli tutaj oddychanie czy już wyżej wspomniany układ krążenia.

Wybór pościeli jest bardzo ważnym aspektem naszego życia. Śpimy mniej więcej przez 1/3 całego dnia, dlatego warto w tym czasie czuć się przyjemnie i nie myśleć o spotykających nas problemach życia codziennego, a zdrowy sen to przecież podstawa zdrowego życia.

Dodaj komentarz