Pokrycia podłogowe we wnętrzach

panele podłogowe, podłoga, drewnoPodłogi to niezwykle istotny element wykończeń wnętrz. Powinny być one dopasowane bezpośrednio do funkcji pomieszczenia. Zwykle panele podłogowe, kafelki, deski podłogowe, parkiet, są montowane w konkretnych pomieszczeniach. Zdecydowanie rzadziej stosuje się jedne pokrycie podłogowe do całego domu.

Płytki

Dla nikogo nie powinno być nowością, że gres, terakota oraz glazura są stosowane na podłogach w kuchni, łazienkach oraz toaletach. Sprawdzają się świetnie także w korytarzach oraz pralniach – wynika to przede wszystkim z odporności na wodę oraz łatwego sprzątania. Zwykle odradza się umieszczania płytek na podłogach salonu czy innych pomieszczeń – są zimne w dotyku, dlatego samo pomieszczenie nie jest tak przytulne w porównaniu do salonów z panelami podłogowymi oraz deskami podłogowymi.

Drewno na podłogachpanele podłogowe, podłoga, wazon, kamień naturalny, mozaika

Drewno przeżywa obecnie dość silny renesans we wnętrzach. Głównie ze względu na trwałość – wystarczy co kilka lat cyklinować i lakierować deski na nowo. A także specyficznego nastroju jaki panuje w pomieszczeniach wykończonych drewnem – są po prostu bardziej przytulne.

 

Panele podłogowe

Najtańszym i najwszechstronniejszym rozwiązaniem są panele podłogowe. Tańsze produkuje się z płyt wiórowych i obkleja wzorem drewna, te droższe są wykończone cienką warstwa prawdziwego drewna, dzięki czemu przypominają parkiet lub deski podłogowe. Ich popularność nie wynika jednak jedynie z niskiej ceny, ale także z łatwego montażu oraz dużej wytrzymałości. Niestety panele mają jedną zasadniczą wadę – pomiędzy łączenia może wchodzić woda, jeśli jednak szybko zetrzemy jej nadmiar, nie powinno być problemów.

Dodaj komentarz