Parawan praktyczny mebel w domu i w pracy

Parawany mają bardzo długą historię i były wykorzystywane już od wieków, a przez ostatnie lata nie służyły raczej jako element dekoracyjny. Nasze skojarzenia związane z parawanem to przede wszystkim kawałek materiału z kilkoma słupkami wbitymi w plażę, tak aby osłaniać od wiatru. Nad morzem bardzo praktyczne ale w domu na niewiele się przyda. Z trochę gorszymi skojarzeniami może wiązać się biały parawan z metalowym stelażem, które często widujemy u lekarzy. Służą one tam aby zasłonić przed nami szereg niezbyt przyjemnych narzędzi, które mogą wprawić nas w zdenerwowanie. Na szczęście parawany wiążą się też z wieloma jeszcze czarno-białymi komediami, gdzie bohaterzy przebierali się i odgrywali śmieszne scenki, a my tylko widywaliśmy ich części garderoby, powieszone na parawanie. Były to najczęściej pięknie zdobione drewniane ozdoby pomieszczeń, które swym wyglądem zdecydowanie odbiegają od poprzednich przykładów.

Parawan w domu

Ostatnimi laty ponownie odkrywamy zalety parawanów i wracają one do naszych domów. Stylowy parawan szybko zasłoni to co chcemy ukryć przed naszymi niespodziewanymi gośćmi, tak aby nie zorientowali się co ukrywamy. Może on także wydzielić przestrzeń na kącik do pracy przy komputerze, tak aby nikt nam nie przeszkadzał. Podział przestrzeni w pomieszczeniach to druga po ukrywaniu funkcja parawanów. Jeśli jest on wystarczająco duży, możemy go wykorzystać jako ścianka działowa w pokoju dzieci. Nie będą już narzekać, że nie mają nawet chwili prywatności. Mały parawan możemy także przenosić ze sobą, kiedy opalamy się na balkonie, uchroni nas to przed spojrzeniami sąsiadów.

Parawan w pracy

Parawan w gabinecie lekarskim to nie jedyne zastosowanie dla tej praktycznej przesłony. Niektóre panie w gabinecie kosmetycznym nie lubią kiedy inne klientki przyglądają się jak kosmetyczka wykonuje swoją pracę przy niej. Pokazywanie swoich palców u stóp lub innych części ciała przed zabiegami może krepować, dlatego warto mieć parawan, który osłoni klientki przed wzrokiem innych w tak intymnym momencie.

Spotykając się ze znajomymi w restauracjach, często rozmawiamy na różne tematy i nie zawsze chcemy aby inni słuchali naszych wypowiedzi. Pary, które spotykają się na randce, także chętnie ukryły by się przed spojrzeniami innych, a otwarta przestrzeń restauracji może ich krępować w i tak już wstydliwej dla niektórych sytuacji. Dlatego będąc restauratorem, pomyśl o ustawieniu, przynajmniej przy kilku stolikach, parawanów. Stworzą one bardzo ciekawy klimat i będą przyciągały klientów na spotkania we własnym gronie. Pamiętaj jednak, że tak osłonięte miejsca są trudne do obsługi i pracownicy powinni pamiętać o częstym ale dyskretnym zaglądaniu do tych ukrytych zakątków i meble stylowe im tego nie zapewnią.

Własnoręczny parawan

Osoby, które lubują się w majsterkowaniu, nie powinny mieć najmniejszych problemów w stworzeniu własnego parawanu. Drewniane ścianki zdobione według uznania wystarczy połączyć ze sobą metalowymi zawiasami, tak aby nasze dzieło poprawnie się składało i już mamy osłonę zrobioną własnoręcznie. Jeszcze prostszy do wykonania jest parawan z tkaniny, kilka drewnianych słupków poprzeplatanych materiałem nie powinno stanowić żadnego problemu nawet dla laika w majsterkowaniu. Własnoręcznie wykonany element dekoracyjny będzie przyciągał spojrzenia wszystkich gości odwiedzających nasz dom, a my będziemy mogli pochwalić się, że zrobiliśmy go sami.

Zastosowań dla parawanu jest wiele i wypisywanie ich wszystkich mija się z celem. Ten praktyczny element jest także piękną ozdobą , która nawet w innym stylu niż pomieszczenie, będzie cudownie współgrać z naszym wystrojem. Dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem parawanu w domu lub pracy.

Dodaj komentarz