Oryginalne prezenty i prezenty nudne

Po co dajemy sobie prezenty? Zazwyczaj kultura zmusza nas do obdarowania się z okazji świąt czy też urodzin. Niemal każdy lubi dostawać oryginalne prezenty, jednak ich znalezienie, kupno czy wykonanie sprawia niekiedy sporo problemów.

Zagwostka…

Nie wszyscy lubią kupować prezenty, ponieważ uważają, że żaden sklep nie oferuje im tego, czego szukają. Gdy nie znamy osoby, której musimy lub chcemy coś ofiarować – nie wiemy co kupić. W takich wypadkach warto wybrać prezenty neutralne czy też szczere. Czasem liczy się sama pamięć i gest, a nie cena przedmiotu. Prezenty są znakiem naszej miłości, dlatego nie powinny być przykrym obowiązkiem.

prezenty

Wybrać sklep czy zrobić samodzielnie?

Nie tylko nieznajomość danej osoby może przeszkadzać – czasem zbyt bliska zażyłość również stanowi problem. Gdy żyjemy z kimś pod jednym dachem, wydaje się nam, że go znamy. Tymczasem możemy być w błędzie i ulegać iluzji – codzienność zabija kreatywność, a my nagle możemy odkryć, że kupujemy banalne prezenty, a nie oryginalne prezenty. Na początku związku staramy się i wykonujemy samodzielnie wiele rzeczy, po to by po jakimś czasie już „iść na łatwiznę”. Prezenty, które dajemy, w pewien sposób odzwierciedlają nasze potrzeby i marzenia, a nie pragnienia partnera, dlatego warto się zastanowić czy czasem, kupując prezenty nie kierujemy się przyzwyczajeniem. Może bliska nam osoba zmieniła gust czy smak, a my tego nie dostrzegliśmy? Lepiej wybrać oryginalne prezenty, niż te, które są przewidywalne i po prostu nudne.

Dodaj komentarz