Organizujemy rejs na Mazurach!

Kraina Wielkich Jezior na Mazurach, to idealne miejsce na oderwanie się od zgiełku i hałasu miejskiego świata. Są to tereny pełne zieleni, rezerwatów przyrody oraz rozległych wód. Oprócz tego, odwiedzający mogą zwiedzić interesujące architektonicznie perełki, takie jak: zamek krzyżacki w Rynie czy twierdzę Boyen w Giżycku. Mazury to kolbka miejscowości żeglarskich, które żyją organizowaniem licznym żeglarskich festiwali, imprez oraz koncertów.

Obóz

Obóz żeglarski na Mazurach, to obowiązek każdego początkującego żeglarza. Obóz taki kieruje się na ogół wzdłuż dwóch największych portów – Ruciane-Nida oraz Węgorzewo. Podczas tej podróży uczestnicy mogą odwiedzić liczne porty oraz i przystanie. Mają również możliwość żeglowania po różnych jeziorach, co z pewnością będzie dla nich bardzo pożyteczne.

Co trzeba wziąć na taki wyjazd?

Każdy uczestnik, obowiązkowo w swoim ekwipunku powinien posiadać: kilka par spodni, ciepłą bluzę lub sweter, nieprzemakalną kurtkę, buty z antypoślizgową powierzchnią, czapkę przeciwsłoneczną, sztormiak, przybory kosmetyczne, małą latarkę, okulary przeciwsłoneczne, oraz ręcznik i kostium kąpielowy.

 

fot.fc05.deviantart.net

Dodaj komentarz