Okna dachowe – sposób na więcej światła w domu

okno pcv, dachWykańczanie swojego pierwszego domu zawsze wiąże się z wieloma dylematami, ale także świetną zabawą. Każdy kto miał do dyspozycji solidnych dostawców materiałów i dobrą ekipę remontową, zawsze miło wspomina czas decydowania o ewentualnych rozwiązaniach.

Jednym z ciekawszych i chętnie stosowanych od kilku lat rozwiązań jest montowanie okien dachowych. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Jakie zalety mają np. dachowe okna PCV oraz drewniane?

Gdzie najczęściej montuje się okna dachowe

Nie zależnie czy chodzi o okna PCV, drewniane, czy aluminiowe, najczęściej montuje je się w pomieszczeniach o słabym naświetleniu. Okna dachowe dostarczają najwięcej światła do wnętrza spośród wszystkich pozostałych, tym bardziej jeśli są umieszczone od strony południowej. Bezwzględnym warunkiem jest jednak oczywiście montowanie dachowych okien PCV, drewnianych i aluminiowych na poddaszu.

Wady okien dachowych

Okna umiejscowione w dachu nie mają jedynie zalet. Rozwiązanie to posiada także wiele wad, które mogą zniechęcić do ich zakupu. Największym niebezpieczeństwem, jest zapomnienie o ich zamknięciu, kiedy zaczyna padać deszcz. Większość okien dachowych chroni przed małym deszczem, jeśli jednak przyjdzie większa ulewa, dom może być zalany. Okna dachowe, niezależnie od materiału z którego są wykonane są także trudne w utrzymaniu czystości. Pochyła powierzchnia okna łatwo zbiera brud, a samo czyszczenie jest bardzo kłopotliwe.

Dodaj komentarz