Obróbka zdjęć w domowych zaciszu

Profesjonalna obróbka zdjęć, jest zajęciem, do którego konieczne jest posiadanie nie tylko odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, ale również odpowiednich programów. Zdjęcia jakie widujemy w różnego rodzaju magazynach czy książkach, z całą pewnością są tworzone właśnie za pomocą takich zaawansowanych programów.

Twórcy darmowych aplikacji wychodzą jednak naprzeciw tak licznym fotografom-amatorom tworząc, wiele programów, które są łatwe – często wręcz intuicyjne – w obsłudze, a mimo to, pomagają wyretuszować zdjęcie w dowolny sposób. Programy takie można w szybki sposób zainstalować na swoim komputerze, a wiele z nich nie działa tylko na okres próbny 30 dni.

Możliwości

Programy do obróbki zdjęć, jakie można za darmo ściągnąć z Internetu, bardzo często w niewielkim stopniu różnią się od profesjonalnych narzędzi. Za ich pomocą, w domowych warunkach, na zwykłym komputerze, w szybki i łatwy sposób można odmienić całe zdjęcie. Dzięki nim, można usunąć niedoskonałości skóry, zredukować czerwone oczy, zmienić całą kolorystykę zdjęcia (zrobić je czarno-białe, w sepii, czy też nasycić kolory).

Oprócz tego, kilkoma kliknięciami myszki, można je podciąć, obrócić czy wyprostować. Na tym nie kończą się możliwości takich aplikacji. Wiele z nich pozwala bowiem na wprowadzanie na zdjęcie dodatkowych elementów, takich jak napisy czy dodatkowe ikony. Możliwości jest bardzo wiele, a to jak ich użyjemy zależy głównie od naszej kreatywności i tego czego oczekujemy.

Dodaj komentarz