Niesamowity konkurs dekoracji

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od wielu lat wielką popularnością cieszy się konkurs dekorowania domów na Boże Narodzenie. Poszczególne rodziny prześcigają się w pomysłach, jak pomysłowo przyozdobić swój dom, by wygrać coroczną rywalizację. Sposoby na pokonanie przeciwników nie zawsze są legalne i moralnie prawidłowe, ale wyobraźnia i kreatywność są czynnikami, które równie silnie mogą wpłynąć na potencjalne zwycięstwo.

oświetlenie led,

fot.rutheh.files.wordpress.com

Festiwal pomysłowości

Dekoracje domów stosowane w USA są bardzo strojne i pełne przepychu. Ich obowiązkowym elementem jest duża figura Mikołaja (najlepiej naturalnych rozmiarów), stosowana wymiennie z postaciami elfów, Pani Mikołajowej czy też renifera Rudolf Czerwononosego. Kolejnym elementem są liczne łańcuchy i bombki, które w różnych konfiguracjach zdobią  fronty domów. Najważniejszą jednak częścią tych dekoracji świątecznych, niezależnie od ogólnego pomysłu na wygląd domu, jest oczywiście oświetlenie. Duża ilość lampek, czy to w postaci łańcuchów żaróweczek czy taśma led (hit ostatnich lat!) przesądza o efekcie dekoracyjnym.

Nawet najpiękniejsze dekoracje, kiedy nieoświetlone lub nie otoczone taśmą led, nie są widoczne w nocy, a to oznacza, że nie dają właściwego efektu. Oświetlenie przesądza o wygranej w konkursie z bardzo prostego powodu, iż ocena dekoracji przeprowadzana jest w nocy. Kiedy natomiast już wygra się konkurs, chwała i sława spadają na cały dom, czyniąc na pewien czas z jego właścicieli lokalne gwiazdy. Konkurencja jednak nie śpi i w kolejnym roku zwycięstwo może już przypaść zupełnie komu innemu.

Dodaj komentarz