Namiastka galerii sztuki w domu

Kultura jest jednym z podstawowych potrzeb nowoczesnego człowieka, chodzą opinie, że to ona czyni z nas cywilizowanych ludzi. Może to prawda, w końcu towarzyszyła i ewoluowała z naszymi przodkami od momentu kiedy zamieszkali w jaskiniach. Malowali oni tam obrazy dość proste, ale to właśnie one stworzyły podwaliny obecnej kultury.

Nasza chęć obcowania z kulturą często prowadzi nas do opery, teatru lub galerii sztuki, a także karze nam ją przenosić do własnych domów. Dlatego w niektórych mieszkaniach, można znaleźć przynajmniej jeden olejny obraz zdobiący ścianę salonu, sypialni lub innego pomieszczenia. Bardzo modne jest umieszczenie w salonie obraz znanego malarza. Oczywiście mało kogo stać na oryginalne obrazy, dlatego dobrym pomysłem będzie reprodukcja znanego dzieła, która równie pięknie ozdobi nasz pokój, a nie puści nas z torbami.

Takie obrazy nie mogą wisieć gołe, bez odpowiedniej oprawy. Nasza reprodukcja powinna mieć odpowiednią ramę podkreślającą piękno obrazu i razem z nią będzie tworzył wspaniały element dekoracyjny, który może dominować nad innymi, a nawet powinien. Ramy mogą być proste, a także przybierać bardzo ciekawe kształty. Czasem można spotykać tak bogato zdobione ramy, że nawet powieszone bez obrazu będą się pięknie prezentować i będą przyciągały wzrok jak obraz Picassa. Reliefy, które często zdobią ramy, także mogą przybierać formy kwiatowe, jak i postaci spoglądających na obraz. Styl takich rzeźb w ramie może znacząco zmienić wygląd naszego obrazu. Jeśli chcemy go odświeżyć, aby przyzwyczajone do niego osoby na nowo odkryły to dzieło sztuki, zmieńmy ramę. Nikt nie wyrzuci obrazu, bo już się znudził lub już nie pasuje do wystroju. Zmiana ramy wpasuje obraz w nasze wnętrze,a nie wiąże się z dużymi kosztami.

Niezależnie od tego czy mamy pomieszczenie w nowoczesnym czy retro stylu, obraz ze zdobioną ramą będzie odciągał nasz wzrok od telewizora i wprowadzi do domu namiastkę kultury wielkiego świata.

Dodaj komentarz