Na podłogę w domu najlepszy jest parkiet

Wykończenie wnętrz w domu wiąże się z podjęciem wielu decyzji. Jedna z nich dotyczy wyboru materiału na podłogę. Mamy różne możliwości – płytki, panele, deski czy też wykładziny. Oczywiście do każdego pomieszczenia pasuje inny materiał. Jednak najczęściej w naszych domach pojawia się parkiet. Dotyczy to salonu, sypialni, a nawet kuchni. Dlaczego jest on tak popularny?

cyklinowanie-parkietu

Parkiet – za co go cenimy?

Taka popularność parkietu wiąże się zapewne z jego trwałością. Drewno jest solidnym materiałem. Wykonana z niego podłoga będzie odporna na działanie różnych czynników i posłuży nam dłużej. Jednak największą zaletą parkietu jest jego wyjątkowy charakter. Dzięki temu pasuje on do każdego wnętrza. Świetnie komponuje się z meblami i dodatkami w stylu nowoczesnym lub klasycznym. Żeby jednak parkiet był ozdobą pomieszczeń, musi zostać właściwie zamontowany.

Jakie działania wiążą się z układaniem parkietu?

Parkiet układa się na odpowiednio przygotowanej powierzchni. Układanie zaczyna się od rogu pomieszczenia i kładzie partami, by powstał określony wzór. Korzysta się przy tym ze specjalnego kleju. Istotne jest, by robić to dokładnie i usuwać wszelkie powstałe szczeliny. Następnie trzeba wykonać cyklinowanie parkietu. Chodzi o to, by go wyrównać i usunąć wszelkie rysy. Czasem trzeba tą czynność powtórzyć kilka razy. I na koniec należy parkiet polakierować. To go zabezpieczy i nada charakterystycznego połysku. Najlepiej te prace powierzyć fachowcom. Bez problemu znajdziemy firmy, które zajmują się parkietami. Efekty ich pracy czasem przerastają nasze oczekiwania.  

Dodaj komentarz