Na kiedy zaplanować urlop?

Cały rok myślimy o upragnionym urlopie. Wiemy też jak wiele rzeczy jest związanych z jego organizacją. Już wcześniej warto zaplanować termin urlopu. Jeżeli mamy dzieci to trzeba wybrać okres wakacji. Ale jeżeli nie to warto pomyśleć jaki termin byłby najkorzystniejszy.

wakacje-nad-morzem

Co można by wziąć pod uwagę?


Podstawową sprawą, która trzeba załatwić jest rezerwacja kwater. I okazuje się, że ceny zależą właśnie od terminu. Na przełomie czerwca i lipca znajdziemy kwatery już w okolicach 25-30 złotych. Podobnie jest pod koniec sierpnia i na początku września. Pozostały okres to tak zwany sezon wysoki i w zależności od warunków ceny skaczą od 35 do nawet 70 złotych za dobę.
Podobnie sezonowo mogą różnic się ceny w barach i innych lokalach.
Jeżeli chcemy wypocząć i się zrelaksować, a nie lubimy tłumów też lepiej wybrać początek lub sam koniec wakacji. Unikniemy wtedy choćby zakorkowanych miast i tłoków w sklepach, na plaży czy spacerze. Przecież co roku sytuacji wygląda tak samo. Jak tylko nie ma pogody, to od razu wszyscy wsiadają do samochodów i zwiedzają. I na przykład w korkach stoi cały Półwysep Helski.
Tłumów i hałasów unikniemy też na kwaterach. Poza tym wysokim sezonem nie wpadniemy na żadne wycieczki szkolne.
Warto też zastanowić się nad kwestią dojazdu. W zależności od terminu różne są ceny w pociągach i busach.
Tak więc jeżeli tylko mamy taka możliwość to przemyślmy jaki termin wyjazdu będzie dla nas najlepszy. Raczej nie skupiajmy się na pogodzie, bo ona może zmienić się z dnia na dzień.

Dodaj komentarz