Na co zwracać uwagę zatrudniając kamerzystę na ślub?

Ślub to tak istotna uroczystość, iż mało kto wyobraża sobie aby nie był on uwieczniony zarówno na zdjęciach jak i na atrakcyjnym filmie. Jest to doskonała pamiątka, bowiem nawet na wiele lat po samej ceremonii, młodzi mogą obejrzeć te pamiątki i przypomnieć sobie ten dzień, tak jakby wydarzył się wczoraj. Niestety lub stety, obecnie na rynku jest bardzo wielu kamerzystów, z których duża część nie powinna się tak nawet nazywać. Trzeba uważać, aby nie zatrudnić oszusta lub amatora, który nie ma o tym zielonego pojęcia, chce jednak wyłudzić od nas pieniądze. Zatrudnienie takiej osoby jest bardzo złym posunięciem, bowiem może on zniszczyć tak cudowną pamiątkę jaką jest film ślubny, a jak zdajemy sobie z tego sprawę – uroczystości tej nigdy nie da się powtórzyć, tak aby byłą idealnie tak sama.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim udając się na rozmowę do kamerzysty musimy zadać mu bardzo wiele istotnych dla nas pytań. Oczywiście pytanie o koszty całego przedsięwzięcia jest bardzo istotne, jednak nie może przesłaniać nam całej rozmowy. Kamerzysta powinien pokazać nam swoje portfolio, które jest po prostu zebranymi przez niego dziełami, które sam wykonał.

Dzięki temu, będziemy mieli próbkę tego co potrafi zrobić – nakręcić oraz zmontować. Oprócz tego, powinniśmy dowiedzieć się jakim sprzętem dysponuje – najlepiej gdyby miał minimum dwie doskonałej klasy kamery – oraz jak wiele wesel do tej pory uwiecznił. Oczywiście może on koloryzować swoje odpowiedzi, mówiąc to co tak naprawdę chcielibyśmy usłyszeć. Aby nie czuć się rozczarowanym po czasie, warto więc poszukać informacji na jego temat w Internecie. Na przeróżnych forach tematycznych dotyczących wyboru kamerzysty oraz fotografa, możemy być pewni, że znajdziemy wszelkie potrzebne informacje dotyczące tych, którzy warto polecić, a tych których trzeba unikać.

Dodaj komentarz