Medycyna estetyczna – co warto wiedzieć?

Coraz więcej kobiet korzysta z różnych zabiegów, które pozwalają poprawiać niektóre elementy wyglądu. Zazwyczaj w tej kwestii na myśl przychodzi nam chirurgia plastyczna. Jednak coraz większym zainteresowaniem zaczyna cieszyć się również medycyna estetyczna.
 

Czym się ona zajmuje?

W gabinetach medycyny estetycznej możemy skorzystać z rozmaitych zabiegów, które poprawiają wygląd. Warto jednak zauważyć, że zdecydowanie różnią się one od tych zabiegów, oferowanych przez chirurgię plastyczną. Pod jakim względem? Nie są one zabiegami chirurgicznymi. Nie wiążą się zatem z jakimiś skomplikowanymi operacjami ani z pobytem w szpitalu. Jak są zatem wykonywane? Używa się do tego specjalnych narzędzi i najczęściej określonych preparatów, jak choćby botoks. Równie popularny jest kwas hialuronowy. W wielu gabinetach, jak w mieście Lublin można korzystać też z pewnych terapii. A jakie zabiegi chętnie wybierają kobiety? Popularne są zabiegi jak modelowanie lub powiększanie ust, mezoterapia, usuwanie cellulitu, usuwanie zmarszczek, usuwanie cieni pod oczami. Ale oczywiście możliwości jest więcej i każdy gabinet oferuje inne zabiegi.

Co jeszcze warto wiedzieć o tych zabiegach?

Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że te zabiegi są dość kosztowne. A dla utrzymania efektu, należy je regularnie powtarzać. Co oczywiście wiąże się ze stałymi wydatkami. Poza tym takie zabiegi mogą nieść ze sobą pewne ryzyko, dlatego zawsze należy sprawdzić czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania. Dopiero po przemyśleniu tych kwestii, można się na taki zabieg zdecydować.  

Dodaj komentarz