Mamy kryzys, idzie zima trzeba wybrać tani opał

Ogrzewanie domu staje się coraz droższe ludzie, którzy posiadają piece na olej opałowy czy gaz płacą ogromne kwoty za utrzymywanie ciepła w swoich czterech kątach. Co zrobi żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu, gdzie szukać taniego środka ciepła?

Kominek, który pomaga dogrzać

W przypadku, gdy jesteśmy skazani na drogie ogrzewanie olejem lub gazem, pozostaje nam wspomaganie się kominkiem lub całkowite ogrzewanie domu tym elementem. Piec olejowy czy gazowy po prostu pozostawić na podgrzewanie wody, by można było się komfortowo wykąpać. Do grzania kominkiem możemy wykorzystać opał typu pellet lub zwykłe drewno, które niestety musi trochę poleżeć, żeby się nadawało i było odpowiednie.

opał

fot. http://www.etftrends.com

Ekogroszek najtańszy opał

To produkt węglowy, który bije na głowę pozostałe opały pod względem cena/efektywność. Dzięki niemu poprzez nieduże koszty uzyskamy ciepły dom. Jego siła tkwi w tym, że posiada bardzo mało substancji niepalących się. Zatem jest efektywny i pozostawia po sobie bardzo mało popiołu. Poza tym jest pakowany w worki, dzięki czemu nie wietrzeje i na dłużej zachowuje odpowiednie wartości spalania. Koniec z brudną kotłownią! Poza tym piec tego typu nie wymaga zbyt wiele opieki. Przede wszystkim wystarczy dwa razy w tygodniu zapakować podajnik ekogroszkiem i trzy razy w tygodniu opróżnić pojemnik z popiołem.

Dodaj komentarz