Malarstwo olejne – idealny sposób na udekorowanie nudnego pokoju

Najlepszym sposobem udekorowania ściany jest powieszenie na nim obrazu. Obrazy olejne dodają pomieszczeniu wyrafinowanego stylu. Poprzez odpowiedni dobór tematu malowidła i stylowej, pasującej ramy możemy uzyskać bardzo ciekawy efekt.

Tematyka malarstwa olejnego

Obraz olejny powinien przedstawiać tematykę pasującą do pomieszczenia, w którym wisi. Jeżeli posiadamy pokój utrzymany w tonie minimalistycznym na obrazie powinniśmy mieć różnego rodzaju figury geometryczne czy linie równoległe lub prostopadłe, przecinające się. Ważne by obrazem zachować również styl jaki panuje w pokoju. Gdy nasz pokój posiada dużo elementów w stylu rokoko obraz przez nas poszukiwany powinien przedstawiać różnego rodzaju portrety ewentualnie kwiaty. Malarstwo olejne w tym okresie przeżywało duży rozkwit, dlatego nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem obrazów z tego okresu. Dekorowanie ścian przy pomocy obrazów jest proste i szybkie. Wystarczy wybrać ścianę, wbić na odpowiedniej wysokości element, na którym zawiśnie obraz i gotowe.

Dobór ramy

Rama powinna również, a może przede wszystkim współgrać z otaczającymi ją elementami. Po pierwsze dawać tło i odpowiednio eksponować obraz. W przypadku pomieszczeń zgodnych z minimalnymi trendami rama może być na przykład w kształcie prostokątu by tylko stanowić obramówkę obrazu. W przypadku wcześniej wspomnianego stylu rokoko, pole do popisu jest znacznie większe. Styli ram jest mnóstwo. Przeważające kolory ram to złoty i biały, ale często spotykane są również srebrne potężne ramy, w których umieszczony jest obraz.

Dodaj komentarz