Łazienkowe propozycje

Łazienka to zdecydowanie jedno z tych pomieszczeń, które musi być praktyczne i w związku z tym odpowiednio zagospodarowane. Nie chcemy jednak, by nasza łazienka była nudna. Jak taki efekt osiągnąć, szczególnie w niewielkim pomieszczeniu? Warto wykorzystywać rozwiązania, które pozornie do tego wnętrza nie pasują.

Drewno w łazience

Nowoczesna łazienka wcale nie musi być całkowicie wyłożona płytkami. Dlaczego nie postawić na drewno? Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest wyłożenie jednej ze ścian ciemnymi, drewnianymi deskami. Zdecydowanie przyciągają one uwagę. Jednocześnie współgrają z pozostałym wykończeniem ? prostymi, białymi płytkami i jasnymi meblami. Na tle tej ściany ciekawie prezentuje się długie lustro i drewniana szafka, która zabudowuje dół ściany i pozwala pomieścić sporo sprzętów.

Drugim charakterystycznym elementem w tej łazience są ogromne, przesuwane drzwi. Stylowe i zapewne pochodzące z jakiejś wiejskiej chaty idealnie prezentują się na tle białego wykończenia.

Prostota i minimalizm

W takiej łazience warto stawiać na prostotę. Widać ją choćby w wyposażeniu ? a szczególnie jeżeli chodzi o prysznic. W odróżnieniu od tych pojawiających się w wielu mieszkaniach, mamy tu bardzo prostą wannę i czarny zestaw natryskowy. Pasuje on do pozostałych ciemnych dodatków ? oświetlenia, baterii umywalkowej czy pojemników na szampon i żel. Ciekawa jest też umywalka ? jest niewielka, ale ma niespotykany wzór. Wszystkie te elementy sprawiają, że jest to łazienka z charakterem ? wyrazista i przyjemna.

Dodaj komentarz