Kurs żeglarski niezbędny do prowadzenia łodzi

Posiadając odpowiednią ilość pieniędzy możemy dokonać zakupu łodzi. Chcąc z niej korzystać musimy koniecznie zapisać się na kurs żeglarski. Ukończyć go i zdać egzamin, który jest niezbędny do prowadzenia łodzi. W przeciwnym razie nie możemy z niej korzystać. Nie posiadamy niezbędnych kwalifikacji i dokumentów, które to poświadczają.

kurs-żeglarski

Zdanie egzaminu

Tak samo jest z kursem na prawo jazdy. Trzeba go ukończyć. Zapisać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i zdać egzamin na prawo jazdy. Wtedy możemy poruszać się pojazdem po drogach. Posiadamy niezbędne doświadczenie, kwalifikacje i dokumenty. Kurs żeglarski zwykle trwa 14 dni. Podczas niego zapoznamy się z wiedzą teoretyczną i praktyczną. Będziemy potrafili sterować statkiem i stosować się do przepisów na wodach. Jest to niezbędne do pozytywnego zdania egzaminu. Po nim będziemy mogli korzystać z nowo zakupionej łodzi. Zabrać ją na jezioro i przetestować. Niektórzy wyjeżdżają na odpoczynek i przez ten okres są na statku. Opływają całe jeziora i zwiedzają ciekawe miejsca. Nie wszyscy mogą w taki sposób podróżować. Nie wszyscy potrafią zasnąć w nocy. Boją się, że łódź zatonie, a oni będą spać. Nie zdążą się uratować. W takich przypadkach cumuje się w porcie lub zarzuca kotwicę. Nie nocujmy na środku jeziora. W ciemną noc może ktoś w nas wpłynąć. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do tego.

Bezpieczeństwo podczas żeglugi

Na kurs żeglarski można się zapisać mając 18 lat. Sterowanie łodzią jest sprawą poważna. Nie jest to tylko zabawa. Nasz błąd może zdecydować o życiu i zdrowi przebywających osób na pokładzie. Dlatego uważnie sterujmy taką łodzi lub statkiem.

Dodaj komentarz