Kupując dom

Zebrałeś już wystarczające środki na kupno swojego wymarzonego domu? Długo zabiegałeś o pożyczkę lub kredyt, ale w końcu otrzymałeś upragnioną kwotę pieniędzy? Jeśli tak to przed tobą jeszcze długa droga do znalezienia tego upragnionego. Nie spiesz się z niczym. Nie działaj pod wpływem chwili. Wszystko musi być przemyślane. Później może już nie być odwrotu! Musisz o tym pamiętać.

Zbadaj wszystko!

dom, mieszkanie, na sprzedaż

fot. caragallagher.files.wordpress.com

Kiedy zauważysz ofertę, która cię interesuje to nie dzwoń do biura nieruchomości, czy właściciela po to, aby kupić dom, który widzisz jedynie na zdjęciu. Wiedz, że zdjęcia są robione w taki sposób, aby jak najatrakcyjniej nieruchomość wyglądała. Nawet jeśli dom posiada okna aluminium, piękne ogrodzenie to nie oznacza, że w środku jest tak samo ładnie. Skontaktuj się z właścicielem lub agentem biura i umów na wizytę. Najlepiej jeśli sam przekonasz się jak tam jest i ocenisz i ile będziesz musiał pozmieniać lub ile jeszcze zainwestować.

Czym warto się kierować?

Zwróć uwagę na to czy dom jest czysty. Jeśli nie, to istnieje podejrzenie, że właściciel nie jest wobec ciebie szczery i może ukrywać pewne wady domu. Jeżeli jesteś uczulony na sierść zwierząt to dowiedz się, czy w domu przebywały jakieś pupile. Możliwe jest, że długo nie wyzbędziesz się ich sierści. Często też załatwiają się ona na dywany, czy wykładziny, a w takim wypadku trzeba zainwestować w dezynfekcję. Spójrz, czy okna potrzebują wymiany. Nawet jeśli to okna aluminium. Pamiętaj o sprawdzeniu kanalizacji oraz elektryki. Przecież nie chcesz, aby była felerna. Jeżeli upewnisz się we wszystkim co wydaje ci się podejrzane to możesz zacząć negocjować cenę. Powodzenia!

Dodaj komentarz