Krzesło z duszą

W każdym salonie znajduje się miejsce na stół z krzesłami. Krzesła są zatem niezwykle ważnymi meblami w domu. W sklepach meblowych bez problemu znajdziemy krzesła pasujące do naszego wnętrza ? niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzone. Jednak coraz częściej chcemy przełamywać schematy i staramy się stawiać na oryginalne rozwiązania. Jeżeli chodzi o krzesła, to dlaczego nie spróbować ich wykonać samodzielnie? I kto powiedział, że wszystkie muszą być takie same?

źródło: mojewnetrzarskieja.blogspot.com

źródło: mojewnetrzarskieja.blogspot.com

Bardzo ciekawie w salonie mogą prezentować się krzesła antyczne ? z podłokietnikami, bogato zdobione i elegancko obite. I nie musimy takich krzeseł kupować w salonie. Warto zacząć poszukiwania od domów naszych babć. Czasami udaje się w nich znaleźć ciekawe mebelki z duszą. Można też poszukać takich krzeseł w jakiś galeriach ze starociami, na giełdzie czy przez internet. Ważne by były oryginalne ? miały ciekawy kształt i wykończenie.

źródło: mojewnetrzarskieja.blogspot.com

źródło: mojewnetrzarskieja.blogspot.com

Takie krzesło można odnowić i dostosować je do swoich wymagań. Najlepiej prezentują się te krzesła wykonane z ciemnego drewna. Jeżeli byłoby ono zniszczone, należy je odmalować. Jeżeli natomiast nie odpowiada nam kolor czy wzór obicia, można je zmienić. Warto, by odpowiadało ono jakimś innym elementom w salonie. Można choćby zdecydować się na jakiś modniejszy kolor, na przykład turkus.

Dobrze jest też nie ograniczać się do jednego wzoru ? może wybrać dwa lub trzy. Równie dobrze każde krzesło może być inne ? każde będzie miało swój własny charakter i nada wnętrzu szczególnego klimatu.

Dodaj komentarz