Konstrukcje drewniane, które wciąż są montowane

drewniana konstrukcja domuDrewno to łatwo dostępny, lekki i przy tym wytrzymały materiał, który można dodatkowo bardzo łatwo można go kształtować. Nic więc dziwnego że ten materiał budowlany jest stosowany w budownictwie od momentu kiedy ludzie opuścili jaskinie do teraz.

Pomimo stosowania wielu nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych konstrukcje drewniane są montowane na całym globie. Zaraz po dopracowaniu technik budowy ze stali i betonu – te materiały były stosowane praktycznie zawsze, obecnie jednak coraz chętnie wraca się do konstrukcji drewnianych.

Drewniane konstrukcje domów

Nawet bez potrzeby ukończenia inżynierskich studiów można znać ograniczenia drewna w budownictwie miejskim i przemysłowym. Mimo swej wytrzymałości z drewna nie zbudujemy konstrukcji wielopiętrowych. Dlatego też najczęściej spotykane są mieszkalne konstrukcje drewniane. Domy z drewna przezywają prawdziwy renesans. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dzięki specjalnym środkom zabezpieczającym materiał ten przestał być tak wrażliwy na ogień oraz zużycie. Drewniane domy buduje się dość szybko, a samo drewno jest bardzo korzystne jeśli chodzi o termoizolację.

Inne drewniane konstrukcje

Specjaliści od drewnianych konstrukcji nie stawiają jednak jedynie domów. Altany to jedne z częściej wybieranych konstrukcji drewnianych, które stanowią część aranżacji ogrodów. Jednak właściciele domków decydują się często także na drewniane domki dla dzieci, zabudowę gospodarczą praz inne konstrukcje drewniane urozmaicające wygląd przydomowej zieleni, a także spełniające praktyczne zastosowania.

Dodaj komentarz