Każda firma potrzebuje księgowego

Firma prywatna jest zobowiązana do tego, by prowadzić własną księgowość. Jest to wymagane prawem, więc nie ma możliwości, by nie prowadzić ewidencji księgowej. Właściciele firm jednoosobowych próbują samodzielnie prowadzić usługi księgowe Poznań. Nie jest to dobry pomysł, jeśli ktoś się na tym nie zna. Może popełnić mnóstwo błędów, które będą skutkować nałożeniem kary przez organy kontrolne, jak urząd skarbowy.

usługi-księgowe-poznań

Współpraca z biurem księgowym

Najlepszą opcją dla małych firm jest współpraca z biurem księgowym. To jedyna możliwość, by mieć profesjonalnie prowadzoną księgowość, a jednocześnie nie zatrudniać dodatkowego pracownika. Małe firmy współpracują na zasadzie outsourcingu. Podpisują umowę z konkretnym biurem rachunkowym, ustalają zakres i poziom świadczonych usług. Takie rozwiązanie jest tanie i bardzo wygodne.

Ile się płaci za usługi księgowe Poznań?

Ceny są uzależnione od ilości dostarczanych dokumentów i formy podatkowej w firmie. Większość przedsiębiorców prowadzi podatkową książkę przychodów i rozchodów. W takim wypadku cena usługi oscyluje w granicach stu trzydziestu – stu pięćdziesięciu złotych netto. Cena jest również zależna od regionu Polski i wielkości miasta. W dużych ośrodkach miejskich koszta są wyższe.

Przedsiębiorca powinien zainwestować dwa tysiące rocznie w biuro rachunkowe. Będzie miał spokojną głowę i więcej czasu poświęci na faktyczną pracę. Samodzielne rozliczanie się z urzędem skarbowym i ZUS-em jest męczące. Brak wiedzy powoduje, że przedsiębiorca może popaść w duże tarapaty finansowe. 

Dodaj komentarz