Jakie obrazy cieszą się największą popularnością w dekoracjach wnętrz?

Obrazy od wieków służą za dekoracje wnętrz, dawniej stać na nie było jedynie najbogatszych mieszczan i monarchów. Obecnie prawie każdy kto ceni piękno sztuki, może zakupić obraz olejny do swego wnętrza. Nie wszystkie obrazy jednak cieszą się popularnością wśród przeciętnych ludzi. Zapominając o finansowym aspekcie i skupiając się na estetyce nie każdy chciałby np. powiesić w swym domu ekspresjonistyczny obraz „Krzyk” Edvarda Muncha.


Pejzaże olejne zawsze piękne


Natura zawsze dla człowieka jest najpiękniejsza i choć budujemy wielkie błyszczące wieżowce, z pięknymi posadzkami, wypełnione stylowymi meblami, to zawsze znajdzie się miejsce na odrobinę zieleni. Spacer po łące lub w lesie zawsze nas uspakaja i pozwala szybciej odzyskać siły. Dlatego też najchętniej kupujemy pejzaże olejne przedstawiające kwiaty, trawy drzewa. Nie musimy podlewać, a wnosimy do naszych wnętrz trochę zieleni w odpowiednim stylu.


Tanie reprodukcje


Chcąc posiadać w domu wielką sztukę nie musimy kupować obrazy faktycznie namalowane. Na rynku obecnie jest wiele reprodukcji nadrukowanych na płótnie lub drewnie. Istnieje także kilka technik sprawiających wrażenie jakby reprodukcja była kopią. W tym wypadku obrazy zwykle przedstawiają fragment życia ludzi z odległych wieków. Mogą to być np. polowania, zabawy dzieci, miasto pełne dorożek i wiele, wiele innych.
 

Dodaj komentarz