Jak zmienić wnętrze na wiosnę?

Moda na wnętrza zmienia się podobnie jak ta, która dotyczy ubrań. Paręnaście lat remu na ścianach królowały fototapety, które były znakiem luksusu, a pod ściana stała kultowa, choć szpetna. Dziś wiele wnętrz również sięga po tandetę, która choć jest obecnie znakiem mody, to za wiele lat znów z niej wyjdzie. Mieszkanie odzwierciedla właścicieli, ich charakter oraz gust, dlatego też goście często przyglądają się detalom pokoju. Aby go ożywić, czasem wystarczą proste sposoby!

Wiosna – czas zmian

Gdy nadchodzi wiosna, chcemy zmienić garderobę w szafie, ale i wygląd mieszkania. Nie możemy zazwyczaj przeprowadzić remontu lub też nie stać nas na kupno nowych mebli. To jednak nie oznacza, że musimy powstrzymać się przed zmianami. Gdy mamy ochotę zmienić charakter pokoju, wystarczy odrobina dobrej woli i parę, często szalonych pomysłów. Wnętrze można zmienić za pomocą detali. Jakich?

reprodukcje

Po co są dekoracje ściany?

Dobrym pomysłem są dekoracje ściany, które stają się coraz modniejsze. To często naklejki z dowolnymi wzorami. Co odważniejsi mogą wydrukować własne zdjęcia, czy motywy, które im się podobają. Takie dekoracje nie muszą być trwałe. Nie kosztują wiele, a mogą zmienić wnętrze, dlatego warto eksperymentować! Nie każdego również stać na zakup obrazów. Chociaż inwestycja w sztukę bywa dobrym pomysłem, to jednak wymaga sporych zasobów pieniężnych. Ten kto chce mieć jednak obrazy na ścianie, może zakupić czy też zamówić reprodukcje znanych ilustracji. Dekoracje ściany ożywiają pokój i powodują, że ściany zamieniają w mini galerie.

Dodaj komentarz