Jak zadbać o stylowy ogród

OgródMałe domki na przedmieściach to nie tylko same budynki, ale także ogrody. Ich wielkość wcale nie ma tak dużego wpływu na jego estetykę. Dobrze zaaranżowany niewielki ogródek może być znacznie ładniejszy niż duży zaniedbany. Wszystko zależy od gospodarzy, którzy muszą ciągle dbać nie tylko o roślinność, ale także o stan np. klinkierowych chodników.

Odpowiednie gatunki roślin

Oglądając katalogi i zdjęcia z ogrodami nie możemy całkowicie przenieść wszystkich gatunków do naszego ogródka. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z większości gatunków roślin znajdujących się w okolicy. Ogród wpiszę się w ten sposób w krajobraz, a przy odpowiednim dbaniu o niego będzie się mimo to wyróżniał.

"Drogi" w ogrodzie

Zaraz po roślinności najważniejsze w ogrodzie są ścieżki. Mają one wyznaczać nie tylko miejsca po których można chodzić bez uszkadzania roślinności, ale także wprowadzają porządek do tej niewielkiej przestrzeni. Jednymi z częściej wybieranych materiałów jako ścieżki ogrodowe jest klinkier oaz naturalne kamienie. Klinkier zwykle ustawia się w równy bruk, który jest solidny i wygląda estetycznie. Jeśli chodzi o kamienie naturalne są zwykle stosowane jako żwir lub w płaskiej formie układane nieregularnie tak, jak ma iść odwiedzający.

Zadbany to piękny ogród

Po zaaranżowaniu ogrodu, ułożeniu np. klinkierowych ścieżek praca nad tą zieloną oazą się nie kończy. Jeśli ogród ma być ładny i ma zdobić otoczenie domu, musi być otoczony należytą opieka. Począwszy od podlewania, nawożenia, a kończąc na podcinaniu i walce z chorobami roślin. Także klinkier i kamienie naturalne wymagają dbania o nie.

Dodaj komentarz