Jak otworzyć biuro rachunkowe ?

Biuro rachunkowe możemy otworzyć po załatwieniu kilku spraw. Najpierw musimy założyć działalność gospodarczą. Uzyskać numer REGON. Dokonać zgłoszenia w zakresie opodatkowania. Zgłosić obowiązek ubezpieczenia i właściciela. Iść do Urzędu Skarbowego w kwestii formy opodatkowania. Otworzyć rachunek bankowy naszej firmy. Uzyskać kwalifikację do prowadzenia takiego biura rachunkowego. Biuro rachunkowe w Poznaniu jest zakładane na właśnie takich zasadach.

Nasze zobowiązania

Prowadzenie działalności gospodarczej zobowiązuje nas do sporządzania sprawozdań finansowych.
Wyceny aktywów i pasywów. Sprawdzania inwentaryzacji. Gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych. Są zobowiązani do prowadzenia w imieniu podatników, płatników ksiąg podatkowych i innych potrzebnych ewidencji. Sporządzaniu zeznań i deklaracji podatkowych i udzielaniu w tym zakresie pomocy. By uzyskać certyfikat księgowy należy posiadać około trzyletnią praktykę w księgowości.

biuro rachunkowe poznań

fot. http://blogs.payscale.com

Tanie nie zawsze znaczy dobre

Ceny są sprawą indywidualną. W zależności od spraw jakimi będzie się zajmowało biuro rachunkowe. Ich ilością i trudnością. Możemy zapłacić kilkanaście złotych za poprawne złożenie zeznań podatkowych. Ale ceny mogą też sięgać kilkuset przy prowadzeniu księgowości w dużej firmie. Konkurencja panująca na rynku pozwala na zbijanie cen. Tam gdzie jest najtaniej jest zwykle najwięcej klientów. Nie zawsze tanie znaczy dobre. Niekiedy lepiej jest dopłacić i mieć sprawy rachunkowe z głowy. Nie martwić się o to czy nasza księgowość jest w sposób rzetelny prowadzona. Dlatego polecamy biuro rachunkowe w Poznaniu.

Dodaj komentarz