Jak należy urządzić salon?

Pokój dzienny ? salon to najważniejsze pomieszczenie domu. Jest ono jego wizytówką. To tutaj mamy okazję spędzać czas z rodziną, tutaj wypoczywamy czy organizujemy jakieś większe spotkania i uroczystości. Dlatego właśnie salon musi być urządzony z głową. Chcemy, by był wygodny, ale też interesujący.

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Jednocześnie musi być również praktyczny. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj w jednym pomieszczeniu musimy wydzielić kilka stref ? jadalnię, kącik telewizyjny czy czasem też biurowy. W wielu mieszkaniach salon jest też połączony z aneksem kuchennym ? i wszystkie te sfery muszą ze sobą współgrać. Trzeba jednak zachować rozsądek ? nie chcemy, by pokój ten stał się zbyt chaotyczny. Dlatego przy jego urządzaniu bierzemy pod uwagę dostępną przestrzeń.

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Na pewno taki salon musi być odpowiednio oświetlony. Dzięki temu będzie się wydawał większy. Zadbajmy o naturalne światło ? warto, by okna wychodziły na zachód lub południe. Nie zasłaniajmy ich też zbytnio ciężkimi firanami lub zasłonami.

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Salon to również odpowiednie miejsce na jasne barwy, które też optycznie powiększą pokój. Wybierajmy wykończenie, które sprawi, że wnętrze to będzie przytulne. Jeżeli chodzi o meble to stawiajmy tylko na te najpotrzebniejsze. I koniecznie pamiętajmy, by wszystkie meble pasowały do siebie stylistycznie. Co wcale nie znaczy, że musi być on nudny. Indywidualnego charakteru nadamy wnętrzu dobierając oryginalne dodatki. Weźmy pod uwagę swoje osobiste upodobania. W takim salonie będziemy się z pewnością czuć dobrze. 

Dodaj komentarz