Jak bezpiecznie korzystać z komputerów?

Komputery niezaprzeczalnie ułatwiają nam codzienne życie. W erze XXI wieku, komputery pomagają nam w pracy, ułatwiają rozrywkę oraz kontakty z innymi. To przedłużenie naszej ręki – często są one pierwszą rzeczą po jaką sięgamy rano po przebudzeniu, oraz ostatnią przed zaśnięciem. Dzięki wielu aplikacjom możemy dostosować je do naszych potrzeb, konieczne jest jednak aby dbać o niego tak aby nie wyrządził nam szkód.

Jak to możliwe?

Komputer podłączony do Internetu narażony jest na szereg niebezpieczeństw. Konieczne jest więc pamiętanie o zachowaniu bezpieczeństwa informacji. Nie potrzeba odbywać specjalnych szkoleń, aby nauczyć się jak dbać o komputer, pamiętajmy jednak o podstawowych kwestiach. I tak, wybierając hasła do konta bankowego, czy też nawet do portalu społecznościowego, postarajmy się zrobić to jak najlepiej, a co za tym idzie – wybrać hasło skomplikowane, składające się nie tylko z samych liter, ale również ze znaków pomocniczych takich jak wykrzyknik, czy też z cyfr.

Jest to duże utrudnienie dla hakerów oraz różnych wirusów, które chcą kraść nasze dane. Oprócz tego, jeżeli korzystamy z pendrive, czyli niewielkiego przenośnego urządzenia, które jest swoistą pamięcią podręczną, na którą możemy bezpośrednio zgrywać filmy, muzykę i inne dokumenty, pamiętajmy aby go regularnie skanować i nie podłączać do nieznanych komputerów. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, że po jakimś czasie na naszym pendrive znajdzie się jakiś wirus, który może nam nabroić na naszym własnym komputerze.

Dodaj komentarz