Impresjonizm styl lekki i przyjemny

Malarstwo to jedna z najpiękniejszych części sztuki. Mnogość barw i kształtów, piękne pejzaże, postacie, historyczne wtrącenia, wszystko to sprawia, że malarstwo towarzyszy nam już od pierwszych malowideł na ścianach jaskiń. Na przestrzeni wszystkich tych lat powstało wiele stylów malarstwa, które prezentuje niezliczona liczba galerii malarstwa. Jednym z najchętniej wybieranych do zdobienia domowych wnętrz jest Impresjonizm.

Charakterystyka Impresjonizmu

Impresjonizm skupia się głównie na uchwyceniu momentów. Nie przedstawia wymyślnych przemyśleń metafizycznych, oglądając je nie musimy zastanawiać się co artysta miał na myśli. Skupiamy się na miłych skojarzeniach i pięknie samych kolorów. Obrazy impresjonistyczne przedstawiają postacie zajmujące się codziennymi czynnościami, przepiękne pejzaże. Część obrazów przypomina wręcz fotografie.

Korzenie Impresjonizmu

Impresjonizm powstał w dziewiętnastowiecznej Francji. Ojcami tego nurtu w sztuce są Claude Monet, August Renoir, Edgar Degas czy Camille Pissarro. Galerie malarstwa, które są w posiadaniu dzieł tych artystów pękają z dumy i są chętnie odwiedzane przez niezliczonych koneserów. Impresjonizm to sztuka, która w przeciwieństwie chociażby do abstrakcji czy surrealizmy, czy kubizmu podoba się większości.

fot. krukart.com

Dodaj komentarz