Florama ? miniogród w naszym domu

Ze względu na pęd naszego życia nie mamy czasu, który moglibyśmy spędzić na łonie natury. Brakuje nam zieleni, otoczenia roślin, drzew, kwiatów. W wielkich miastach nie mamy nawet styczności z taką naturą, bo po prostu nie ma w nich takich naturalnych miejsc. Można to jednak zmienić. Taką możliwość daje nam jeden z najnowszych projektów pracowni Florabo. W jaki sposób?

Czym jest florama?

florama

źródło:   magazynconsido.pl

 

W wielkim skrócie można powiedzieć, że jest to żywy obraz. Co się pod tym kryje? Przygotowana została specjalna rama, wykonana z białego, lśniącego i formowanego termicznie tworzywa. W ramie tej możemy umieścić aż 12 doniczek, a w nich mogą pojawić dowolnie wybrane zioła ? jak majeranek, oregano czy mięta lub też inne rośliny, chociażby nasze ulubione kwiaty. Ułatwione zostało nam też zadbanie o te rośliny. Rama ta wyposażona jest w specjalny system, który informuje nas, kiedy należy podlać rośliny. Sygnalizuje nam to paląca się czerwona dioda.

florama w pokoju

źródło: magazynconsido.pl

 

Taka rama z roślin idealnie nadaje się do różnych wnętrz ? może pojawić się w kuchni, salonie, a równie dobrze będzie prezentować się w biurze. Oczywiście najlepiej współgra ze stylem nowoczesnym, pomieszczeniami prostymi i minimalistycznymi.

W ten sposób zapewniamy sobie w domu miejsce,które żyje zielenią. Florama nie tylko pięknie wygląda ? zioła pachną i mogą być praktycznie zastosowane w naszej kuchni. Będzie ona wyjątkowo oryginalnym elementem aranżacji wnętrza, jak i ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Dodaj komentarz