Ekologiczne oświetlanie

Kiedy gaśnie światło elektryczne, jesteśmy zaskoczeni, potykamy się o meble i szukamy komórki która da nam choć odrobinę światła. Niestety najczęściej tylko w tych momentach sięgamy po świeczki. Schowane gdzieś w kontach zastępujemy regulowanym napięciem w włączniku światła nawet w chwilach kiedy chcemy nadać pomieszczeniu tajemniczości. Zniechęcamy się rozlewającą się steryną i tym, że przewracając przypadkiem możemy zaprószyć ogień. Prawdopodobieństwo tych kłopotów można przecież zredukować prawie do zera. Wystarczy odpowiedni, stabilny i z duża podstawką na sterynę świecznik lub całkowicie wyparowujące świece.

Światło jakie daje prawdziwy ogień jest nie do zastąpienia przez elektryczne żarówki, nawet te specjalnie do tego zaprojektowane. W świetle świec nasze mieszkanie nabiera tajemniczości i atmosfery prywatności. Wszystko wygląda inaczej, nasze meble nabierają stylu i stają się piękniejsze, całe wnętrze przepełnia ciepły klimat.

Świece nie powinny stać bezpośrednio na obrusie czy stole, choć miały by bardzo szeroką podstawę i producent zapewniałby, że nic nie ma prawa się stać. Dlatego zawsze korzystajmy z świeczników, są niezbędne podczas użytkowania świec. Ich wygląd nawet stojących w dziennym świetle będzie zachwycał. Świecznik z palącą się świecą, stojący na stole w trakcie rodzinnej kolacji lub podczas randki we dwoje, zbliży uczestników takiego spotkania i wpłynie na spokojny jej nastrój. Spotkania z dalszą rodziną często obfitują w głośne dyskusje, a delikatny klimat nadany światłem świecy wręcz uniemożliwi podnoszenie głosu.

Nie zapominajmy o świetle z płonącego knota w dobie ekologicznych świetlówek, które nadają się bardziej do hal produkcyjnych niż mieszkania.

Dodaj komentarz