Dzień Kobiet jest tuż tuż!

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni wszyscy panowie, będą mogli okazać zarówno swoim ukochanym, jak i mamom, babciom, sąsiadkom czy koleżankom w pracy jak bardzo je szanują! Tradycja obchodzenia dnia kobiet w Polsce wywodzi się z świętowania na cześć kobiet, które walczyły o równouprawnienie obu płci. W naszym kraju święto to obchodzi się od 1910 roku, dlatego też zdążyło się już na dobre zadomowić w naszej kulturze.

Jak się je obchodzi?

Tradycja nakazuje, aby żadna pani tego dnia nie pozostała bez choćby jednego kwiatka. Nie liczy się jego wielkość, cena czy rodzaj – nawet niewielki, symboliczny tulipan czy goździk potrafi sprawić wiele radości. Każda z pań doceni takie drobne gesty, szczególnie jeżeli dostanie je od bliskiego sercu mężczyzny!

Prezenty

W dzień kobiet, obleganym miejscem są też takie miejsca jak sklep z upominkami czy hurtownia artykułów dekoracyjnych. Panowie, decydują się na wizytę w nich, bowiem pragną wyjść poza tradycyjne ramy tego święta, i podarować swoim kobietom coś więcej aniżeli same kwiatki. Wybierają więc jakieś drobne przedmioty, które mogą sprawić radość ich wybrankom, mamom, siostrom. Kupują wazony na kwiaty, świeczki, obrazy, szkatułki na biżuterię czy nowe elementy do domu. Kobiety kochają takie rzeczy!

Dodaj komentarz