Drogie ogrzewanie mieszkań podczas zimy

Nie każdego stać na zakup opału do ogrzewania. Cena tony kostki węgla kosztuje ponad 800 złotych. Przy sprzyjających temperaturach starczy nam na dwa miesiące ogrzewania. Prosto wyliczyć, że podczas zimy na ogrzewaniu w domku prywatnym wydaje się 400 złotych. Dla osób, które otrzymują minimalne wynagrodzenie za swoją pracę, jest to duży wydatek. Kilka lat temu taką alternatywą był ekogroszek. Cena za tonę różniła się o kilkaset złotych. Rozpoczęło się przerabianie i montowanie piecy na ekogroszek. W 2012 roku ceny wszystkich rodzaj opału są podobne. Na żadnym nie można zaoszczędzić.

wegiel

Wybór opału

Taka sytuacja dołuje wiele osób. Dlatego gdy przywożony jest węgiel ze wschodu, kupują go. Nie mają pojęcia, że ten węgiel jest tańszy ze względu na gorszą jakość. Takim rodzajem opału będzie nam bardzo ciężko ogrzewać. Będzie się za szybko palił, albo nie będzie się w ogóle palił. Niektórzy ryzykują i kupują taki węgiel. Później jednak żałują takiego wyboru. Trzeba się dobrze zastanowić nad kupnem takiego opału. Dołożyć i palić normalnie w piecu, czy kupić tańszy i się z nim mordować. Wybór oczywiście należy do nas. Od środków pieniężnych jakie aktualnie posiadamy. Pod uwagę trzeba wziąć kilka faktów.

W związku z ogrzewaniem, wiele osób przenosi się z domków prywatnych do bloków. W blokach to spółdzielnia dba o ogrzewanie. Mieszkańcy w blokach odkręcają grzejniki, by mieć cieplej. Nie muszą schodzić do piwnicy i dokładać do pieca. Ogrzewanie jest stosowane w takich przypadkach na olej lub gaz. Jedna osoba czuwa nad stanem opału i w razie jego braku zostaje uzupełniony.

Dodaj komentarz