Domek z cegły klinkierowej

Budując dom w dzielnicy domków jednorodzinnych, chcemy by odróżniał się od innych. Jednym z takich sposobów jest wykorzystanie do budowy innych materiałów. Cegła klinkierowa zamiast zwykłej cegły. Za klinkier płacimy więcej pieniędzy. Tylko, że takiej cegły nie będziemy musieli później malować. Odejdą nam koszty farb i malowania. W zależności od posiadanych funduszy możemy wykonać taki manewr. Jeżeli brak nam środków na zakup, musimy pozostać przy tych najzwyklejszych.

cegła-klinkierowa

źródło: http://www.tgjones.com

Do wyboru mamy dwie opcje

Na kolejny rok obłożymy taki budynek styropianem i ładnie pomalujemy. Budynku z klinkieru nie opłaca się obkładać. Straci swój efekt. Obkładając go zmniejszymy koszty ogrzewania. Styropian nie pozwala na szybkie oziębianie się murów. Tylko, że gdy budynek obłożymy, nie będzie widać, że użyta została cegła klinkierowa. Zanim będziemy budować mieszkanie, dwa razy się zastanówmy jaką opcję wybrać. Żebyśmy później nie żałowali swojego wyboru. Wszystko zależy od nas. Od tego czy chcemy mieć pięknie wyglądający domek, czy raczej funkcjonalny i dobrze ogrzewany. Po poradę musimy udać się do specjalistów. Wystarczy wejść do sklepu budowlanego i zapytać. Tacy fachowcy poradzą nam jaka opcja w naszym wypadku jest korzystniejsza i opłacalna.

Budowanie z cegły klinkierowej

Cegła klinkierowa ładnie wygląda nie tylko na budynkach. Są nią obkładane murki, garaże. Łatwo można ją czyścić. W każdym mieście znajdziemy producenta lub sprzedawcę takich cegieł. Zostaną nam dostarczone na działkę. Dzięki konkurencji panującej na rynku ceny cegieł są niższe niż kilka lat wcześniej. Wchodzące na rynek nowe firmy, siłą rzeczy musiały sprzedawać tanio oferowane produkty.
 

Dodaj komentarz