Dlaczego tak istotna jest dobra wentylacja w domach

Budując dom trzeba brać pod uwagę wiele elementów. Instalacja elektryczna, hydraulika, ewentualny gaz, ogrzewanie, istotna jest także odpowiednia wentylacja. Kontrola budowlana nie odbierze i nie pozwoli zamieszkać w nieruchomości z nieprawidłowościami odnośnie wentylacji. Także sami właściciele ciężko odczują niedoróbki w tej kwestii.

Pleśń

Wentylatory łazienkowe i kuchenne muszą spełniać wyjątkowe wymagania. Poza zwykłą cyrkulacją powietrza pozwalają one uniknąć rozprzestrzeniania się pleśni, która wyjątkowo często pojawia się w tych pomieszczeniach. Niesprawny wentylator łazienkowy nie odprowadzi wilgoci, która stworzy idealne warunki do powstawania wykwitów grzybów w całym pomieszczeniu.

Zagrożenie zatruciem

Sprawna wentylacja, nie tylko w łazience czy kuchni, ma na celu także chronić mieszkańców przed zatruciem szkodliwymi gazami, które mogą ulatniać się we wnętrzach. Szczególnie często chronią przed dwutlenkiem węgla oraz tlenkiem węgla, a także gazem ziemnym. To właśnie z tego powodu mieszkańców blokowisk co roku odwiedza kominiarz przeprowadzający kontrolę wentylacji.

Dodaj komentarz